کلسینه آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال

کلسینه: آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال تراکتورسازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پشت پرده سکوت محمود احمدی‌نژاد در اغتشاشات اخیر

چرا مرد پر هیاهو و یاران غارش، بعد از شدت گرفتن اعتراضات اخیر مردم، یکباره در لاک خود فرو رفته و خط سکوت خبری را پیش گرفته‌اند؟ پشت پرده سکوت احمدی نژاد چیست؟

پشت پرده سکوت محمود احمدی‌نژاد در اغتشاشات اخیر

پشت پرده سکوت محمود احمدی نژاد در اغتشاشات اخیر

عبارات مهم : سیاسی

چرا مرد پر هیاهو و یاران غارش، بعد از شدت گرفتن اعتراضات اخیر مردم، یکباره در لاک خود فرو رفته و خط سکوت خبری را پیش گرفته اند؟ پشت پرده سکوت احمدی نژاد چیست؟

نامه نیوز نوشت:احمدی نژاد و یارانش چند ماهی بود که با پوشیدن لباس مدعیان انتقاد از قوه قضائیه، تلاش کردند خود را بر سر زبان ها نگه دارند. جهت گرد و خاک سیاسی هر روز یک بهانه سیاسی رو کردند، ولی دستگیری حمید بقایی -به علت اتهامات مالی- و احضار اسفندیار مشایی؛ فصل تازه ای را در پرونده «رفتارهای سیاسی خاص» احمدی نژاد و یاران غارش رقم زد.

پشت پرده سکوت محمود احمدی‌نژاد در اغتشاشات اخیر

کار به جایی رسید که رهبری در صحبتی بدون بردن نام احمدی نژاد، تاکید کردند « کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند.» سخنانی که از نگاه سیاسیون مخاطب مهم آن شخص مدیر دولت های نهم و دهم بود.

احمدی نژاد که پیش از این،عیار سرکشی هایش را نشان داده بود، درسفری به بوشهر که بلافاصله بعد از سخنان رهبری انجام داد زمانی که جوانی از واکنش‌ها او در برابر تأکیدات رهبری انتقاد کرد، اینگونه پاسخ داده بود:« اگر رهبری زمانی چیزی گفت و شما نظر دیگری داشتی باید بمیری؟…رهبری می گوید به من هم انتقاد کنید.»

چرا مرد پر هیاهو و یاران غارش، بعد از شدت گرفتن اعتراضات اخیر مردم، یکباره در لاک خود فرو رفته و خط سکوت خبری را پیش گرفته‌اند؟ پشت پرده سکوت احمدی نژاد چیست؟

شاید از همین روست که اگر شواهدی که نشان می دهد احمدی نژاد چندان به استراتژی سکوت اعتقاد نداشته است را در کنار سکوت این روزها ی مدیر دولت سابق قرار دهیم، با یک سئوال اساسی مواجه می شویم:چگونه این مرد پر هیاهو و یاران غارش، بعد از شدت گرفتن اعتراضات اخیر مردم، یکباره در لاک خود فرو رفته و خط سکوت خبری را پیش گرفته اند؟

پرونده نقش احمدی نژاد در اعتراضات اخیر در دستان فرمانده سپاه

«اين عنوان با فراخوان يكي از سايت هايي صورت گرفت كه وابسته به شخصي است كه اين روزها زبان به مخالف خواني نسبت به اصل و ارزش هاي نظام گشوده هست. نيروهاي امنيتي درحال بررسي اين مساله هستند و اگر به دخالت اين مسوول سابق برسند قطعا متناسب با وضعيت و درخواست ناجا با او برخورد خواهند كرد.» این صحبت های سردار جعفری گرچه در لفافه بیان شد ولی به سرعت ضمیر مخاطب خود را پیدا کرد و نگاه ها را به سمت مرد سال های پیش پاستور چرخاند؛ محمود احمدی نژاد!

پیش از این هشدار مقام ارشد سپاه، وزارت کشور هم در نشستی که با حضور دبیران و مسئولان احزاب عمده کشور، تحت عنوان «نقش جریان انحرافی و لیدر این جریان در اعتبار زدائی از دستگاه های متفاوت حاکمیتی و ترویج بی اعتمادی مردم نسبت به عملکرد نظام که یکی از عوامل بروز این حوادث به شمار می رود.» برگزار شده است بود تلویحا به نقش جریان نزدیک به احمدی نژاد در بروز این اعتراضات اشاراتی داشت.

پشت پرده سکوت محمود احمدی‌نژاد در اغتشاشات اخیر

شاید نگاه ها از آنجا به سرعت به سمت احمدی نژاد چرخید که او پیش از این اعتراضات هم در تیررس بعضی گمانه ها راجع به برنامه ریزی جهت ایجاد فضای دولت ستیزی قرار گرفته بود آنچنان که بسیاری از سیاسیون شروع گر کمپین پشیمانم را طیف نزدیک به احمدی نژاد می دانستند.

چنانچه حسام الدین آشنا مشاور روحانی صراحتا عنوان کرده بود « پویش فرمایشی پشیمانی با پشتیبانی کسانی شکل گرفت که باید در مورد کارهای کرده و نکرده خود به تک تک مردم ما پاسخگو باشند.آنها ثروت و سعادت ملت را به تاراج دادند.» هر چند این کمپین بعد از مدتی از فضاهای مجازی محو شد ولی مخالفان دولت از جمله مردان دولت سابق، نخ باریک شکل دهی اعتراض ها را پی گرفتند و آن را به مشهد رساندند.

چرا مرد پر هیاهو و یاران غارش، بعد از شدت گرفتن اعتراضات اخیر مردم، یکباره در لاک خود فرو رفته و خط سکوت خبری را پیش گرفته‌اند؟ پشت پرده سکوت احمدی نژاد چیست؟

*حصر علت سکوت ساکن میدان 72 نارمک است؟

احمدی نژاد که در تمام روزهای پر تنش اعتراض ها- علی رغم منابع خبری وابسته اش- سخنی را مطرح نکرده بود، استراتژی سکوتش را همچنان ادامه داده هست. همین سکوت موجب شد تا بعد از آرام شدن اعتراض ها، گمانه زنی جدیدی در مورد جریان احمدی نژادی ها به میان آمد. بعضی جسته و گریخته از احتمال محصور بودن او سخن گفتند.

پشت پرده سکوت محمود احمدی‌نژاد در اغتشاشات اخیر

این عنوان تا جایی پیش رفت که بهمن شریف زاده، روحانی نزدیک به مشایی در پاسخ به احتمال حصر یا دستگیری احمدی نژاد به روزنامه قانون گفت:« این عنوان صحت ندارد. بعضی دوستان امروز صبح(دیروز) با ایشان در دفتر ولنجک دیدار کردند. ایشان هیچ محدودیتی جهت برنامه و کارهای ارزش ندارند و به برنامه های روزانه خودشان می رسند.» و از سویی دیگر کانال منتسب به دولت سابق منشتر شدن تصویری از احمدی نژاد با توضیح« امشب، نارمک، میدان ۷۲» تلاش کردند این احتمالات را به خوبی حل و فصل کنند.

هر چند شریف زاده اعتقاد است که «به علت اوضاع اعتراض ها که به خیابان کشیده شد، -احمدی نژاد- سکوت کرده است.» ولی بعضی سیاسیون هم معتقدند احمدی نژاد همچنان نگاهش به انتخابات 1400 است و نمی خواهد با ابراز عقیده مستقیم در موضوعی چون اغتشاشات اخیر نگاه شورای نگهبان را نسبت به خود منفی تر از آنی که است بکند.

واژه های کلیدی: سیاسی | اعتراض | برنامه | سیاسیون | اعتراضات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | برنامه ریزی | محمود احمدی نژاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs