کلسینه آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال

کلسینه: آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال تراکتورسازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در نامه‌ای به رهبری خواستار آزادی او شدم ، مظلوم‌نمایی احمدی‌نژاد جهت بقایی

رئیس جمهور سابق در نامه‌ای خطاب به ملت ایران، بازداشت حمید بقایی را اقدامی «غیرقانونی» و «ظلم بزرگ» توصیف کرده و خواستار آزادی فوری وی شده است است.

در نامه‌ای به رهبری خواستار آزادی او شدم ، مظلوم‌نمایی احمدی‌نژاد جهت بقایی

مظلوم نمایی احمدی نژاد جهت بقایی/ در نامه ای به رهبری خواستار آزادی او شدم

عبارات مهم : قانون

رئیس جمهور سابق در نامه ای خطاب به ملت ایران، بازداشت حمید بقایی را اقدامی «غیرقانونی» و «ظلم بزرگ» توصیف کرده و خواستار آزادی فوری وی شده است است.

به گزارش خبرآنلاين، او در اين نامه که در سايت دولت بهار منتشر شده، بقايي را «برادر عزیزم»، «یکی از خادمان راستین ملت ایران»، «فردی مومن، انقلابی و فداکار و پاک دست و خدوم و باورمند به ارزش های الهی و انسانی» و «مردی کاردان و مردمی» ناميده و خودش را فردي اعتقاد به آرزوی بزرگ های انقلاب و کشور معرفي کرده که همه زندگی و موجودیت خود را جهت خدمت به ملت و ارزش های الهی و انسانی وقف کرده و به هیچ جناح قدرت و ثروت و دسته سیاسی وابستگی و دلبستگی نداشته و ندارد و تنها تعهدش به مردم و انقلاب است.

در نامه‌ای به رهبری خواستار آزادی او شدم ، مظلوم‌نمایی احمدی‌نژاد جهت بقایی

احمدي‎نژاد در ادامه با اعتقاد بر اينکه اعتراض به ظلم، حق قانونی و شرعی و انسانی هر فرد هست، تاکيد کرده که او و دوستانش با هر عمل خلاف شرعی مخالفند و اگر حرفی می زنند جهت اصلاح وضع است و این حق طبیعی و قانونی هر شهروند است.

رئيس دولت پيشين با اشاره به اينکه بعضی می گویند نباید علنی انتقاد کرد که موجب تضعیف است و باید موارد را به طور شخصی به مقام معظم رهبری انتقال یافته کرد، ادامه داد: ولی مگر همه مردم به ایشان دسترسی دارند و آیا می شود مسئولیت نظارت عمومی که وظیفه همگانی است و در اصل هشتم قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته است را به دوش ایشان نهاد و دیگران را از مسئولیت هایشان مبری کرد؟

رئیس جمهور سابق در نامه‌ای خطاب به ملت ایران، بازداشت حمید بقایی را اقدامی «غیرقانونی» و «ظلم بزرگ» توصیف کرده و خواستار آزادی فوری وی شده است است.

او در ادامه با استناد به اصول 20، 32، 35، 37، 38 و 39 قانون اساسي، مدعي شده است که بازداشت بقايي «یک ظلم بزرگ» بوده است.

احمدي نژاد به سکوت دستگاه قضا دربرابر آنچه که «فهرست رسانه‎ها و سياسيون از تهمت ها و افترائات براي بقايي» خوانده، اعتراض کرده و در ادامه نامه‎اش نوشته است: اتهام آقای بقایی اجرای مصوبه دولت در تخصیص مجموعاً سیصد میلیون تومان پاداش آخر دوره و بعد از 8 سال تلاش بی وقفه و شبانه روزی به هجده نفر از اعضاء دولت بوده است که تمام نهادهای قانونی نظارتی عدم مغایرت آن با قانون را رسماً اعلام کرده اند.

به نوشته وي، بقايي در طول هفت و نیم ماه زندان انفرادی، پنج ماه در اختیار وزارت اطلاعات بوده و بارها مورد بازجویی قرار گرفته است.

در نامه‌ای به رهبری خواستار آزادی او شدم ، مظلوم‌نمایی احمدی‌نژاد جهت بقایی

احمدي‎نژاد مدعي شده است که از بقايي راجع به مواردی غیر مرتبط با اتهامات پرسش و خواسته شده است است که علیه همکاران خودش اتهاماتی وارد نماید و آزادی او را منوط به پذیرش این امر خلاف قانون و خلاف اخلاق کرده اند. بقایی بعد از آزادی بارها خواسته است که مشروح بازجویی ها جهت اطلاع مردم منتشر شود. تمام اسناد نهاد و زندگی او را شخم زدند ولی همانگونه که از قبل معلوم بود به علت پاکی ایشان موردی یافت نشد.

رئيس دولت پيشين در ادامه موارد ديگري را به بازپرس پرونده نسبت داده و ضمن مظلوم نمايي براي بقايي، نوشته است: چندین بار با ذکر علت و مستندات راجع به تخلفات و اصرار مسئولین قضایی به بازداشت و محکوم کردن آقای بقایی و هتک حرمت ایشان در افکار عمومی با مقام معظم رهبری مکاتبه و شرایط به اطلاع ایشان رسیده و درخواست آزادی آقای بقایی مطرح گردید. ایشان نیز با ملاحظه انحراف روند پیگیری از مسیر قانونی دستور نقض قرار بازداشت را صادر کردند.

رئیس جمهور سابق در نامه‌ای خطاب به ملت ایران، بازداشت حمید بقایی را اقدامی «غیرقانونی» و «ظلم بزرگ» توصیف کرده و خواستار آزادی فوری وی شده است است.

او با اشاره به شکايتش از اسحاق جهانگيري معاون اول رییس جمهور فعلی و ارجاع آن به بازپرس پرونده بقایی نوشته که اين شکايت علي رغم مستندات مورد ادعاي وي، رد شده است هست.

احمدي نژاد با اشاره به بازداشت دو روز پيش بقايي به دليل عدم پرداخت وثيقه 50 ميليارد توماني، پرسيده است: در فاصله يک سال و نيم گذشته چه اتفاقی جز عضویت آقای بقایی و اینجانب در انتخابات ریاست جمهوری روی داده است؟ اینجانب و همکارانم چه گناهی مرتکب شده است ایم که ظاهراً حیثیت و زندگی و مال ما هدر هست. آیا ما هیچ حقوقی نداریم ؟ آیا ما مرغ عروسی و عزا هستیم. هرگاه جناح های سیاسی می خواهند درگیر شوند ابتدا با ما برخورد می کنند و اگر صلح کنند باز هم با ما برخورد می کنند و اگر زورشان به دیگری نرسد باز به سراغ ما می آیند.

در نامه‌ای به رهبری خواستار آزادی او شدم ، مظلوم‌نمایی احمدی‌نژاد جهت بقایی

او در ادامه مدعي شده است است: روزی در مجلس موضوعی را مطرح کردیم و پیگیری هم نشد، آیا همچنان باید چوب آن را بخوریم؟- طی چهار سال دولت دهم از طرف مجلس و قوه قضاییه تحت شدید ترین فشارها بودیم و بارها قیچی شدیم. اینک چهار سال است در کناریم ، آیا باید همچنان تحت فشار باشیم؟

احمدي نژاد با بيان اينکه دنبال پست و مقام و ثروت نبوده و با همه وجود علاقه مند و باورمند به مبانی و ارزش های انقلاب و منافع ملی و آبروی کشور و مردم هست، مدعي شد: بدون هیچ استدلالی ما را رد صلاحیت و محدود کردند باز هم سکوت کردیم و سالها بدون منت و شبانه روزی در خدمت کشور، مردم و انقلاب بودیم و خواهیم بود.

او به مقامات قضايي توصیه کرده که خارج از تشریفات مقامات و به عنوان یک فرد عادی و خریدار از بیرون به مجموعه خود نگاهی داشته باشند و تصمیمات اصلاحی به نفع مردم بگيرند.

وي در پايان نامه‎اش نوشته که از رییس قوه قضاییه انتظار دارد که دستور آزادي فوري بقايي را صادر کند.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | بازداشت | حمید بقایی | قانون اساسي | قانون اساسی | مقام معظم رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs