کلسینه آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال

کلسینه: آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال تراکتورسازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی لاریجانی در عنوان حصر با اصلاح‌طلبان همراهی دارد / محمدرضا خاتمی

محمدرضا خاتمی اعتقاد است کابینه روحانی کابینه ایده‌آلی نیست و با همین اوضاع می شد نیروهای بهتری را به مجلس معرفی کرد. وی می‌گوید نقد اصلاح طلبان به دولت از منظر

لاریجانی در عنوان حصر با اصلاح‌طلبان همراهی دارد / محمدرضا خاتمی

محمدرضا خاتمی:لاریجانی در عنوان حصر با اصلاح طلبان همراهی دارد

عبارات مهم : سیاسی

محمدرضا خاتمی اعتقاد است کابینه روحانی کابینه ایده آلی نیست و با همین اوضاع می شد نیروهای بهتری را به مجلس معرفی کرد. وی می گوید نقد اصلاح طلبان به دولت از منظر توانایی وزرا جهت تحقق وعده های آقای روحانی است نه از سر سهم خواهی. خاتمی همچنین لاریجانی را بازیگر مهمی در عرصه سیاسی کشور عزیزمان ایران می داند و بهره گیری وی از قدرت را طبیعی می داند.

نایب مدیر مجلس ششم در گفت وگو با جماران با بیان این که این کابینه، کابینه ایده آلی نیست و شاید حتی با همین اوضاع سیاسی کشور عزیزمان ایران می شد کابینه بهتری را تشکیل داد، گفت: تجربه ما در انتخابات شوراهای شهر و دِه اخیر و انتخابات ۷ اسفند، لزوم بازبینی در جبهه اصلاحات و شورای سیاستگذاری را به ما گوشزد می کند.

لاریجانی در عنوان حصر با اصلاح‌طلبان همراهی دارد / محمدرضا خاتمی

او در خصوص تحلیل خود از کابینه پیشنهادی حسن روحانی گفت: ما شرایط و آرایش خاص سیاسی کشور عزیزمان ایران را می دانیم و از جایگاه ها اطلاع داریم. بنابراین باید با واقع نگری به این عنوان نگاه کنیم. طبعاً این کابینه کابینه ایده آلی نیست و شاید حتی با همین اوضاع سیاسی کشور عزیزمان ایران می شد کابینه بهتری را تشکیل داد ولی این همه عنوان نیست. مسئله این است که ما باید به گونه ای حرکت کنیم که آرزوی بزرگ ها و مطالبات مردم تحقق پیدا کند.

نایب مدیر مجلس ششم با بیان این که ما جهت قضاوت در مورد کابینه آینده باید هنوز منتظر بمانیم، اظهار کرد: این که چه کسی وزیر شود یا نه مسئله مهمی است ولی مهم تر از آن این است که این وزرا چه کار می خواهند کنند. اگر اصلاح طلبان به کابینه یا آقای روحانی انتقادی دارند از این منظر هست، نه این که آیا ما وزیر نشدیم و کس دیگری وزیر شده است هست. نقد اصلاح طلبان از این منظر است که احساس می کنند ممکن است بعضی از این وزرا نتوانند آن برنامه ها و وعده های آقای روحانی را تحقق ببخشند؛ کمااین که در دور اول هم نتوانستند.

محمدرضا خاتمی اعتقاد است کابینه روحانی کابینه ایده‌آلی نیست و با همین اوضاع می شد نیروهای بهتری را به مجلس معرفی کرد. وی می‌گوید نقد اصلاح طلبان به دولت از منظر

خاتمی خاطرنشان کرد: این مشکلی است که در حقیقت باید به وسیله خود آقای روحانی مدیریت شود. افراد جهت ما مهم نیستند بلکه برنامه ها مهم هست. در این مورد هم باید به کابینه وقت داد و با آن همدلی و همراهی کرد تا با قوت قلب این وزرا و شخص آقای مدیر جمهور برنامه های خودشان را پیاده کنند. بنابراین با این فرصتی که داده می شود ما باید در چند ماه آینده ارزیابی عملکرد داشته باشیم نه ارزیابی سوابق افراد یا شخصیت خود افراد. امیدوارم در آن ارزیابی دولت آقای روحانی نمره قابل قبولی گیرد.

محمدرضا خاتمی در ادامه در پاسخ به این پرسش که بعضی افراد فکر می کنند هزینه اجتماعی گزینش آقای روحانی را اصلاح طلبان مجبور شدند ولی بهره آن را کسان دیگری بردند. نظر شما راجع به این گزاره چیست، گفت: فکر نمی کنم شخص خاصی بخواهد بهره این عنوان را ببرد. به هر حال سیاست مسابقه های خاص خودش را دارد. هر کسی هم به میزان توان و نیروی خود از قدرت بهره می برد. بخش قابل توجه از مجلس با آقای لاریجانی هست. این آرایش سیاسی کشور را باید در نظر گرفت. ضمن این که ما هنگامی که آقای لاریجانی را با اصولگراهای تندروی دیگر مقایسه می کنیم احساس می کنیم که می شود با همدیگر کار کرد چون در حال حاضر مسائلی که در کشور وجود دارد لزوما پرسشها جناحی نیست بلکه زیاد پرسشها ما پرسشها ملی است.

در عنوان حصر آقای لاریجانی با اصلاح طلب ها همراهی دارد

لاریجانی در عنوان حصر با اصلاح‌طلبان همراهی دارد / محمدرضا خاتمی

نایب رییس مجلس ششم تاکید کرد: به عنوان مثال در حال حاضر در مسئله مهمی مانند برطرف حصر ما می بینیم که آقای لاریجانی با اصلاح طلب ها همدلی و همراهی دارد. بنابراین، به این جنبه ها باید توجه کرد. سیاست هم به معنای واقعی کلمه یعنی بده – بستان. هیچ ایرادی ندارد اگر بخشی از نیروهای سیاسی که با قدرت همراهی می کنند بهره آن را هم ببرند.

انتظار این بود که وزیر کشور اصلاح طلب باشد

محمدرضا خاتمی اعتقاد است کابینه روحانی کابینه ایده‌آلی نیست و با همین اوضاع می شد نیروهای بهتری را به مجلس معرفی کرد. وی می‌گوید نقد اصلاح طلبان به دولت از منظر

خاتمی در مورد معرفی مجدد رحمانی فضلی به عنوان وزیر کشور به مجلس از طرف مدیر جمهور روحانی گفت: وزارت کشور جهت اصلاح طلب ها بسیار مهم است و شاید انتظار مهم همه این بود که جهت این وزارتخانه یک فرد کاملاً اصلاح طلب به مجلس معرفی شود ولی به هر حال عملکرد آقای رحمانی فضلی در این انتخابات و انتخابات های قبلی عملکرد قابل قبولی بوده. امیدواریم با امکانی که ایشان در زمینه ارتباط گیری با جناح اصولگرا و بخشی از هسته قدرت دارد، بتواند به نفع برنامه های آقای روحانی عمل کند.

لزوم بازبینی در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

لاریجانی در عنوان حصر با اصلاح‌طلبان همراهی دارد / محمدرضا خاتمی

وی همچنین در ادامه نظر خود را در مورد عملکرد شورای عالی سیاستگذاری و سازوکار این شورا این گونه بیان کرد: ببینید همه کارها ما که در این چند سال اخیر در قالب شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان صورت گرفته است در شرایط خاص، ضرب الاجلی و اوضاع تازه بوده هست. به نظر من عملکرد شورای عالی سیاستگذاری قابل تقدیر است ولی این به معنای بی عیب بودن آن نیست.

محمدرضا خاتمی ادامه داد: تجربه ای که ما در انتخابات شوراهای شهر و روستای اخیر و کمتر از آن در انتخابات ۷ اسفند داشتیم، لزوم یک بازبینی در جبهه اصلاحات شورای سیاستگذاری را به ما گوشزد می کند. آیا این تشکیلات جهت انتخابات آینده و ادامه راه اصلاح طلبان راه گشا خواهد بود؟ اگر مناسب است نقاط ضعف آن را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم و اگر هم می بینیم که شرایط تازه به ما این را حکم می کند که ما باید یک سازماندهی تازه جبهه ای داشته باشیم با بهره گیری از تجربیات گذشته به آن بپردازیم.

وی در آخر گفت: من موافق باز شدن باب گفت و گو و عمل در این زمینه در میان جناح اصلاح طلب هستم هر چند خوشبختانه این گفت و گو و هم اندیشی در حال حاضر در حال انجام است.

واژه های کلیدی: سیاسی | همراهی | انتخابات | لاریجانی | اصلاح طلب | حسن روحانی | اصلاح طلبان | انتخابات شوراها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs