کلسینه آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال

کلسینه: آخرین پیروزی پنجشنبه استقلال تراکتورسازی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وعده ارزانی در روزهای آینده ، زیاد کردن قیمت گوجه‌فرنگی

همزمان با شروع نیمه اول سال، قیمت گوجه فرنگی به علت آنچه عرضه کنندگان آن، کمبود تولید مقطعی مطرح می‌کنند، به کیلویی ۵۰۰۰ تا بیش از ۷۰۰۰ تومان در بازار مصرف رسید

وعده ارزانی در روزهای آینده ، زیاد کردن قیمت گوجه‌فرنگی

زیاد کردن قیمت گوجه فرنگی/ وعده ارزانی در روزهای آینده

عبارات مهم : بازار

همزمان با شروع نیمه اول سال، قیمت گوجه فرنگی به علت آنچه عرضه کنندگان آن، کمبود تولید مقطعی مطرح می کنند، به کیلویی ۵۰۰۰ تا بیش از ۷۰۰۰ تومان در بازار مصرف رسیده است که به گفته مدیر اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، کمبود مقطعی تولید این محصول برطرف می شود و قیمت آن در روزهای آینده فروکش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، قیمت گوجه فرنگی طی چند روز اخیر روند رو به افزایشی گرفته است و حداقل کیلویی ۴۰۰۰ تومان در مغازه های جنوب شهر و در دست فروشی ها فروخته می شود.

وعده ارزانی در روزهای آینده ، زیاد کردن قیمت گوجه‌فرنگی

بر اساس آخرین گزارش هفتگی بانک مرکزی از میانگین قیمت خرده فروشی اقلام خوراکی در سطح پایتخت که در هفته نهایی به ۲۵ فروردین ماه استخراج شده است هست، گوجه فرنگی به صورت میانگین کیلویی ۴۲۱۱ تومان در سطح شهر عرضه شده است است که ۴.۹ درصد نسبت به هفته قبل از آن و ۲۷.۲ درصد نسبت به هفته مشابه سال گذشته زیاد کردن قیمت داشته است.

حسین مهاجران – مدیر اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی – در این باره به ایسنا گفت: گوجه فرنگی امسال در بعضی نقاط کمتر تولید شد و همین عامل باعث زیاد کردن قیمت این محصول به صورت نسبی در بازار شده است است ولی قیمت منطقی این محصول در شرایط کنونی نهایتا کیلویی ۵۰۰۰ تومان است.

همزمان با شروع نیمه اول سال، قیمت گوجه فرنگی به علت آنچه عرضه کنندگان آن، کمبود تولید مقطعی مطرح می‌کنند، به کیلویی ۵۰۰۰ تا بیش از ۷۰۰۰ تومان در بازار مصرف رسید

وی افزود: اگر در منطقه ای قیمت گوجه فرنگی بیش از حد گران شده است است از مردم تقاضا می کنیم آن را به اطلاع اتحادیه برسانند تا بازرسان با گران فروشان برخورد کنند ولی هم اکنون قیمت گوجه فرنگی گلخانه ای کیلویی ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان و گوجه فرنگی بوته ای کیلویی ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است که حداکثر باید با سود ۳۰ تا ۳۵ درصدی به دست مصرف کنندگان برسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ادامه داد: گوجه فرنگی هر ۱۵ روز یکبار از منطقه ای وارد منطقه دیگر می شود و اگر کشاورزان یک منطقه امسال به تولید این محصول نپرداخته باشند با کمبودهای مقطعی کوتاه مدت مواجه می شویم.

مهاجران گفت: ولی به زودی گوجه فرنگی تولید دزفول وارد بازار می شود و قیمت ها به حالت تعادلی بازخواهد گشت که البته می توان آینده نگری کرد سال آینده در همین مقطع زمانی قیمت گوجه فرنگی به علت تولید بیش از حد، آنقدر کم کردن پیدا می کند که پاسخگوی هزینه حمل و نقل آن هم نباشد.

وعده ارزانی در روزهای آینده ، زیاد کردن قیمت گوجه‌فرنگی

واژه های کلیدی: بازار | فرنگی | محصول | سال آینده | گوجه فرنگی | گوجه فرنگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs